Gailestingumas prie Avių vartų

Luošio išgydymas, aprašytas Evangelijos pagal Joną 5 skyriuje, atskleidžia, kad Kristus daro gera, nes yra geras. Jo gailestingumo dovanos pasiekia ne tik tikinčius, bet ir netikinčius, idant tikėjimą pažadintų ar pagilintų. Kristui žmogus visuomet svarbesnis už raidę. Šventojo Rašto prasmė atsiveria tik per Jėzaus Kristaus asmenį, o be jo lieka painiu ir gniuždančiu potvarkių rinkiniu.

Žiūrėti / Klausyti→

1 komentaras apie “Gailestingumas prie Avių vartų

  1. Asta

    Džiugu kaip visada sulaukti naujos tinklalaidės. Noriu pakomentuoti, kodėl Jėzus liepė nešti pasveikusiajam savo gultą ir kodėl būtent per šabą.
    Atkreipiau dėmesį į to žmogaus ligą, ji nėra konkrečiai nurodyta, jis gebėjo vaikščioti, bet buvo labai silpnas, nepajėgus nieko daryti sunkaus. Gulto nešimas buvo kaip įrodymas jo pasveikimo, kad tapo stiprus ir gali panešti gana sunkų daiktą (gultą).
    Tai vyko per šabą, beje kaip ir vėlesnis aklojo pagydymas, tam, kad atsiskleistų, jog žydams Įstatymo raidė tapo svarbesnė ne tik už žmogų, kaip paminėta tinklalaidėje, bet tapo svarbesnė ir už patį Dievą. Jie nesidžiaudė Dievo atėjimu per šabą, jo apsireiškimu per pagydymo stebuklą, nepagarbino Dievo, skirtingai nei sinoptinėse Evangelijose per paralitiko pagydymą. Apie tai byloja ir paties Jėzaus pamokslas Jn 5 sk antroje dalyje, kus akcentuojamas jų požiūris į Dievą.

    Atsakyti

Parašykite komentarą

Įrašykite savo el. pašto adresą, jei norite prisijungti prie bičiulių rato. Konfidencialu - Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas.