Apaštalo apnuoginta širdis

Paskaitos Palangoje

Palangos bažnyčioje trečiadieniais pradėjau skaityti paskaitų ciklą Corpus Paulinum lobiai.

Smagu, kad susirenka Dievo žodžio pažinimo ištroškusios sielos. Džiaugiuosi, kad prisijungė Angelė Joknytė. Jos gilios, širdį virpinančios garbinimo giesmės teikia nepaprastą atgaivą ir kelia širdį Dievop.

Mielai kviečiu kurį nors (arba kiekvieną) trečiadienį drauge pasidžiaugti mums paliktais nemirštančios Pauliaus minties lobiais.

Daugiau informacijos apie šias paskaitas rasite čia  (taip pat žemiau).

 

 

 

 

 

 


Paskaitų ciklas Corpus Paulinum lobiai

Aprašas

Corpus Paulinum (apaštalo Pauliaus laiškai) sudaro reikšmingą Naujojo Testamento dalį. Paulius buvo produktyviausias rašytojas iš visų Jėzaus apaštalų. Šiuo paskaitų ciklu siekiama supažindinti su turtingu apaštalo Pauliaus minties paveldu. Paskaitos turėtų padėti įsisavinti pagrindines apaštalo Pauliaus laiškų temas, supažindinti su svarbiausiomis Pauliaus teologinės minties sąvokomis, taip pat atskleisti šio Kristaus tarno pasaulėvaizdį, vertybes ir, svarbiausia, širdį. Gilios apaštalo Pauliaus įžvalgos kaip niekad anksčiau yra aktualios mūsų dienoms. Todėl šiuo paskaitų ciklu siekiama ne tik pagilinti biblines žinias ir praplėsti teologinę perspektyvą, bet ir sustiprinti dvasinius piligrimus jų tikėjimo kelionėje.

Paskaitų temos

Pauliaus portretas – žydas, Romos pilietis, krikščionis
Epistoliniai kūriniai ir kaip jie mus pasiekė
Laiškas Filemonui. Apaštalo apnuoginta širdis
Gegužės 16 d. Laiškas filipiečiams. Gyvenimo ir mirties prasmė
Gegužės 23 d. Laiškas kolosiečiams. Visa pranokstanti Kristaus didybė
Gegužės 30 d. Laiškas efeziečiams. Dievo slėpiniai ir neaprėpiami malonės turtai
Birželio 6 d. Laiškas galatams. Kristus ir Įstatymas
Birželio 13 d. Laiškai tesalonikiečiams. Išmėginimai, belaukiant Kristaus pasirodymo, kaip paskutinių dienų misterija
Birželio 20 d. Svarbiausia Corpus Paulinum gija

1 komentaras apie “Paskaitos Palangoje

  1. Onutė

    Laba diena,
    kad jūs žinotumėte pastoriau Giedriau Saulyti, kaip džiaugiasi mano širdis matant jus veržiantis “į tikslą aukštybėse”. Kaip gaila, kad Palanga taip toli nuo Druskininkų, o mano kojos nebeturi tos jaunystės jėgos. Štai šiandien norėjau atidaryti jūsų laišką apie “paskaitas Palangoje” ir dingo. Kažkas labai “stengiasi”… Jūs visada buvote ir būsite mano ganytojas. Ačiū jums, kad nepailstate darbuotis Dievo ir tėvynės labui.
    Pagarbiai Onutė Railienė.

    Atsakyti

Parašykite komentarą

Įrašykite savo el. pašto adresą, jei norite prisijungti prie bičiulių rato. Konfidencialu - Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas.