Senojo Testamento pranašystės Naujajame. Jonos knyga

PASKAITŲ VIDEO IR AUDIO ĮRAŠAI

Naujasis Testamentas paslėptas Senajame, o Senasis apreikštas Naujajame. Augustinas

Naujojo Testamento autoriai cituoja Senąjį Testamentą visų pirma norėdami atskleisti Dievo išgelbėjimo plano tęstinumą. Antra, apologetiniais tikslais – apginti Evangeliją jos kritikų akyse, kurie taip pat remiasi Raštais. Apaštalai tai daro labai išradingai ir kūrybingai, vadovaudamiesi Šventosios Dvasios įkvėpimu. Dvasia kūrybinga. Raidė jos negali supančioti ar uždaryti savyje. Priešingai. Dvasia pažadina raidę ir suteikia jai prasmę. Šią kūrybinę laisvę, kuri arba kelia susižavėjimą, arba piktina, visų pirma regime paties Jėzaus moksle, po to apaštalų.

I paskaita
I paskaitos audio įrašas

II paskaita
II paskaitos audio įrašas

1 komentaras apie “Senojo Testamento pranašystės Naujajame. Jonos knyga

  1. Neringa

    Malonu klausyti. Senajame Testamente yra pasleptas visas isgelbejimo tikslas. Ir Jame yra didelis dvasinis svoris. Juk Paulius rase, kad jis iskelia is savo lobyno ir sena, ir nauja. Tiek NT, tiek St yra perpinti tarpusavyje. Kaip parasyta: Dievas nieko nedaro neapreiskes to savo tarnams pranasams. Labai dziugu, kad Dievas daro savo didingus darbus kartu itraukdamas I juos ir mus paprastus, mirtingus zmones, kad Savo slove dalintusi su mumis, nors aisku Jis sako, kad slove priklauso Jam. Dievas nesikeicia. ST laikais Jis buvo tas pats Dievas, bet salygos buvo kitos. NT pradejo nauja Era kalbant zemiskais terminais. Ir sis laikotarpis turi baigtis, nes Dievas must veda I naujus vandenis, kai pranasu yra uzrasyta. Juk isgelbejimas nera tik savitiksle priezastis del ko atejo Jezus. Dievo planai kur kas didesni. O Biblijoje yra uzrasyta labai daug, tik reikia gerai pasigilinti. Siais laikas man be galo liudna, kaip yra nuvalkiojama ir nupiginama Malone. Jos tikrai daug islieta, bet vertinanciu tai mazai. Viskam reikia gilaus suvokimo ir apreiskimo, nes aplinkybes per lengvos, siu laiku terpe per ruzava. Todel vertinu tuos sunkumus, kuriuos Dievas dave man mano kelyje, tai padeda augti svoriui dvasioje ir bent kiek suprasti per kokius skausmus ir sirdies vingius kalbejo pranasai. Biblija isnesiota knyga, kurioje persipyne zmoniu gyvenimai ir likimai. Nezinau ar kada ja issemsime, turiu omeny ir amzinybe. Tik dziaugiuos, kad ji pasieke musu dienas ir yra is ko semtis. Zodis ir Dvasia teikia gyvenima. Aciu, Giedriau. Sako ismintis yra Dvasia. Linkiu Jos ir tau:::))))

    Atsakyti

Parašykite komentarą

Įrašykite savo el. pašto adresą, jei norite prisijungti prie bičiulių rato. Konfidencialu - Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas.