Epistoliniai kūriniai ir kaip jie mus pasiekė

II-OJI PASKAITŲ CIKLO CORPUS PAULINUM LOBIAI DALIS (VIDEO)

Biblija yra sudėta iš skirtingiems literatūriniams žanrams priklausančių knygų. Dievo mintys mus pasiekia per jas visas, tačiau skirtingomis išraiškos formomis. Žanro nepaisymas trukdo suvokti Dievo žodį. Juk negalima poezijos skaityti ir aiškintis kaip istorinį kūrinio, arba metaforą aiškinti pažodžiui. Pranašas regi ir perteikia pasaulį kitaip nei šių dienų mokslininkas, besiremiantis empiriniu tyrimo metodu. Klausti, kuris iš jų teisus yra beprasmiška. Iš dalies abu. Kiekvienas atranda dalį tiesos, atveria dar nepažintas sferas ir šį pažinimą komunikuoja kitiems. Tačiau jei prasideda tarpusavio konkurencija ir viena iš pažinimo sričių paskelbiama vienintele, pasaulėvaizdis fragmentuojasi ir susiaurėja. Deja, taip yra atsitikę ir su Dievo žodžio interpretavimu. Jis neretai yra tiesmukas, susiaurintas, įtarus ir nepakantus kitam požiūriui. Idant taip nenutiktų, prieš gilindamiesi į Pauliaus laiškų turinį, turime bent kiek pasiaiškinti ir kokia forma jie mus pasiekė.

Viso paskaitų ciklo grojaraštis

Klausyti audio įrašą (jį parsisiųsti galite paspaudę dešiniu pelės klavišu ir pasirinkę “įrašyti garsą kaip” opciją).

Dr. Giedrius Saulytis. Epistoliniai kūriniai ir kaip jie mus pasiekė. Paskaitų ciklas Corpus Paulinum lobiai (II paskaita)

3 komentarai apie “Epistoliniai kūriniai ir kaip jie mus pasiekė

  1. Anonimas

    Labai ačiū.

    Padarytas didelis darbas . Kaip gerai, kad įrašyta – visada yra galimybė grįžti ir labiau pasigilinti. Vieno karto tikrai neužtenka.

  2. Nerijus

    Nuostabu, gilu, iškalbinga. Perduodama Dievo tobulas pramanymas, Jo meilės žmonijai-Jo esybės bruožų kaip : AŠ ESU kurėjas, atsivėrimas. Akivaizdu, kad Dievas trokšta žmogui atsiskleisti, siekia būti pažinus. Jis – visame kame, o visa Jame! Puikus darbas, gerai atlikta ! Turiu omenį gautą galimybę prisiliesti prie Jo.

Parašykite komentarą

Įrašykite savo el. pašto adresą, jei norite prisijungti prie bičiulių rato. Konfidencialu - Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas.