Ant erelio sparnų

Ant erelio sparnų

Iš 46 JAV prezidentų naujai išrinktasis Joe Bidenas yra tik antrasis praktikuojantis katalikas per visą JAV istoriją (pirmas buvo J. F. Kennedy). Manau, kad katalikai Lietuvoje galėtų tuo didžiuotis. Tačiau labai keista socialiniuose tinkluose regėti priešingas tendencijas. Bideno pergale galėtų pasidžiaugti ir visi krikščionys, tačiau tendencingas jo kaip aršaus ateisto (socialisto, leftisto ir pan.) įvaizdžio formavimas yra paveikęs nemažos dalies požiūrį.

Prezidento rinkimų pergalę pažymėjusioje kalboje tradiciškai nuskambėjo citata iš Šventojo Rašto. Bidenas pasirinko Ekleziastą: „Viskam yra laikas, metas kiekvienam įvykiui po dangumi. Yra laikas gimti ir mirti; laikas sodinti ir rauti, kas pasodinta. Yra laikas žudyti ir gydyti; laikas griauti ir statyti“ (Ekl 3, 1-3).

Bideno nuomone, dabar Amerikoje laikas gydyti. Tam, regis, pritarti turėtume ir mes, gyvenantys Europoje. Savo kalboje Bidenas taip pat citavo krikščionišką himną, kurio tekstas paremtas Senojo Testamento citata: „Kaip erelis moko skristi savo jauniklius, pats sklando virš lizdo ištiesęs savo sparnus ir neša juos ant savo sparnų, taip Viešpats vienas vedė [tautą]; nebuvo su Juo jokio kito dievo. Jis vedė ją žemės aukštumomis, maitino laukų vaisiais, davė medaus iš akmens ir aliejaus iš kietos uolos, sviesto iš karvių, pieno iš avių, taukų iš ėriukų, Bašano avinų ir ožkų; gerų kviečių ir vyno iš vynuogių kraujo“ (Įst 32, 11-14).

Išrinktasis prezidentas pripažino, kad himno žodžiai: „Dievas pakels tave ant erelio sparnų, neš tave aušros dvelkimu, kad šviestum kaip saulė, ir laikys tave savo delnuos“ teikė jam nusiraminimo, netekus sūnaus Beau. Bideno nuomone, šis himnas turėtų teikti vilties visiems praradusiems savo artimą epidemijos metu. Kalbos pabaigoje Bidenas prisiminė, kad jo senelis sakydavo jam – „saugok tikėjimą“, o senelė pridurdavo „skleisk tikėjimą“. Jo įsitikinimu, Dievas ir istorija pašaukė jį drauge su tauta, esant ant erelio sparnų, imtis darbų.

7 komentarai apie “Ant erelio sparnų

 1. Raimonda

  Pasirodo, dar esi ir politplogas , Giedriau. Gerai , kad laikai pulsa ant rankos . Paskutiniu metu mane politika trikdo , bet tik dėl to , kad gal per mažai domiuosi ja . Anksčiau žinojau vieną, kas yra priešas, dabar jie taip gerai užsimaskavę . Taigi ačiū už paaiškinimą , turėsiu omenyje.
  su pagarba
  raimonda

  Atsakyti
  1. Giedrius Įrašo autorius(-ė)

   Raimonda, politika nėra mano sfera, tačiau gyvename tokiu laiku, kai užmerkti akių tam, kas vyksta, nebegalima.

   Atsakyti

Parašykite komentarą

Įrašykite savo el. pašto adresą, jei norite prisijungti prie bičiulių rato. Konfidencialu - Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas.