Gyvenimo ir mirties prasmė

Gyvenimo ir mirties prasmė

IV-OJI PASKAITŲ CIKLO CORPUS PAULINUM LOBIAI DALIS (VIDEO)

Paulius gan dažnai rašo apie Dievo slėpinius, misterijas (gr. mystērion), kaip antai: Izraelio užkietėjimą (Laiške romiečiams), kitų kalbų dovaną, galutinį eschatologinį (galutinį) krikščionių perkeitimą (1 Laiške korintiečiams). Dievo išmintį jis taip pat vadina slėpininga ir tik iš dalies mums suvokiama. Tačiau Laiške filipiečiams  gyvenimas apskritai prilyginamas slėpiniui. Kitaip tariant, į gyvenimo vingius ir paradoksus apaštalas žiūri kaip į slėpinį, kurio dalimi jis pats tapo, gimdamas į šį pasaulį. Žmogaus gyvenimas – tai misteriją, kurios prasmė iki galutinio veiksmo išlieka paslėpta.

Viso paskaitų ciklo grojaraštis

Klausytis arba atsisiųsti audio įrašą (mp3):

Dr. Giedrius Saulytis. Gyvenimo ir mirties prasmė. Paskaitų ciklas Corpus Paulinum lobiai (IV paskaita)

3 komentarai apie “Gyvenimo ir mirties prasmė

  1. Gediminas Z.

    Taip, estetinis dėmuo ir man svarbus. Būtent todėl, matyt, filosofijos studijų metu ir susikoncentravau į Platono raštus. Jo dialogai turi ir literatūrinio grožio, ir struktūrą, ir, kaip sakytų Platonas, rašytinį žodį transcenduojančią prasmę. Manau, be sielą sukrečiančio pradinio grožio patyrimo bei jo prisiminimo būtų sunku bręsti sunkesniuose ir nemaloniuose ar profesijos, ar gyvenimo dalykuose. Grožis tarsi išplėšia iš kasdienės rutinos bei banalumo ir atveria naujus horizontus. Ką parodo ir įsimylėjimo patirtis, kuriuo vyro ir moters bendro gyvenimo kelias prasideda. Todėl nuo perdėm formalizuoto intelektualizmo, kuriame irgi yra gerų dalykų, einu ilsėtis Psalmėse, Dostojevskio ar Hëlderlino kūriniuose ar nuoširdžiame pokalbyje su artimaisiais. Pats giliausias ir gražiausias poilsis – tai į Šv. Dvasią, Tėvą ir Sūnų nukreiptos maldos.

    Atsakyti
  2. Giedrius Įrašo autorius(-ė)

    Gediminai,
    smagu skaityti tavo refleksiją. Aš tikiu, kad kaip Žodis ir Dvasia sutaria, taip ir kognityvus pažinimas bei įkvėpimas, kurio šalintis ne protas, bet Dievo Dvasia. Ši dermė visuomet traukė mane. Tiesa, ji prašosi dar vieno, estetinio dėmens. Galbūt ši žmogui duotų gebų trejybė, leidžianti patirti Dievą ir tą potyrį perduoti kitiems, atspindi Dievo Trejybę, kuri yra visos harmonijos skirtingų dalių bendrystėje šaltinis. Kai pavyksta bent kiek prie to prisiliesti, atrandu Dievą, ir mėgaudamasis plaukiu jo Dvasios upėje 🙂
    Vilkimės, kad Corpus Paulinum turtai pasieks ir Vilnių…
    Linkėjimai.

    Atsakyti
  3. Gediminas Z.

    Labas, Giedriau. Esu laimingas, galėdamas šiose (video) paskaitose tave matyti ir tavęs klausytis. Ir širdis, ir protas pamaitinami, ko man labai reikia. Visados nejaukiai jausdavausi tiek tarp apie vidinį gyvenimą ignoruojančių intelektualų, tiek ,,širdies jausmą” suabsoliutinančių charizmatų. Tavo pamoksluose visados jaučių tavo Dievą mylinčią širdį, o kartu atvirumą intelektiniam pažinimui.

    Viliuosi sulaukti tavo vedamo renginio Vilniuje. Labai noriu tave pamatyti ir išgirsti gyvai, brolau. Ir taip pats sustiprėti tikėjime. Praeityje turėjome tokį labiau formalų bendravimą, bet suprantu tave. Būdavai laaabai užsiėmęs žmogus. Gal net per daug, kas turbūt išvargino tavo sielą ir kūną. Iš dabartinio tavo pamokslavimo kūno kalbos atrodo, jog atsigauni. Džiaugiuosi.

    Atsakyti

Parašykite komentarą

Įrašykite savo el. pašto adresą, jei norite prisijungti prie bičiulių rato. Konfidencialu - Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas.