bičiulių pyragas

Mums – vieneri

Sveiki, mano bičiuliai. Šiandien mažas, bet vis tiek reikšmingas jubiliejus. Praėjo vieneri metai nuo to, kai ši svetainė atvėrė savo duris. Tad ant mūsų stalo šalia skanaus Bičiulių pyrago, uždegu vieną žvakę. Man iš tiesų malonu, kad čia užsukate, skaitote, klausiate, polemizuojate ir rašote.

Štai keletas skaičių: per metus bičiuliams.lt aplankė nuo 23 595 iki 24 596 internautų (remiantis skirtingomis skaičiuoklėmis), o svetainės straipsniai bendrai paėmus atidaryti net 112 228 kartus. Aš per šiuos metus paskelbiau 68 įrašus, kurie susilaukė 433 komentarų. Karščiausią metų dieną svetainės statistinė skaičiuoklė fiksavo net 482 unikalias peržiūras. Pamėginu įsivaizduoti namus ne virtualioje realybėje, į kuriuos per dieną užsuktų tiek praeivių. Vieni trumpam, kiti užsibūna ilgiau. Labai jau gaivalingi namai…

Vienas statistinis rodmuo, taip vadinamas puslapio „atmetimo“ rodiklis, parodo, kad kai kuriuos lankytojus domina tik konkreti tematika. Atsivertę jiems rūpimą puslapį, dažniausiai per nuorodą į jį socialiniuose tinkluose, kitų svetainės straipsnių jie nebeskaito. Taip atsitiko su straipsniu Dangaus įrodymas, susilaukusio net 318 „laikų“ Facebooke“, tačiau turinčio bene didžiausią atmetimo rodiklį – 87,63%. Bendras svetainės puslapių atmetimo rodiklis yra mažesnis – maždaug 58,89 %. Tad lankytojų, kuriems rūpi viskas, kas dedasi šiuose namuose ir ką mąsto bei išgyvena namų šeimininkas, skaičių tikriausiai reikėtų rėžti kone per pusę.

Reikšmingas yra ir kitas statistinis svetainės lankomumo rodmuo, fiksuojantis naujų ir sugrįžtančių lankytojų skaičių. Bičiuliams.lt nauji lankytojai sudaro 32,7%, o sugrįžtantys 67,3%. Regis, tai padrąsinantis rodmuo, liudijantis, kad skaitytojas/a atranda kažką atliepiančio bei svarbaus ir, turėdamas/a laiko, mielai vėl apsilanko. Iš tokių skaitytojų formuojasi ir internetinė bičiulių bendruomenė. Ją šiandien sudaro 111 prenumeratorių. Tiek laiškų išsiunčia serveris, kai parašau naują straipsnį.

Tai tiek tos grynos statistikos. Suprantu, kad skaičiai pasako labai nedaug. Svarbiausia tai, kas įvyksta giliai širdyje. Prisimenant garsiąją frazę iš Steveno Spielbergo „Šindlerio sąrašo“ – „kas išgelbsti bent vieną sielą, išgelbsti visą pasaulį“. Kiekvieno žmogaus pasaulis yra be galo platus ir sunkiai aprėpiamas. Jei kokiu nors būdu jame pavyksta palikti nors kiek išliekantį kūrybinį pėdsaką, tai yra prasminga.

Pirmojo jubiliejaus proga kreipiuosi į nuolatinius svetainės lankytojus, mano bičiulius, kviesdamas paremti auka ir prisidėti prie svetainės bei domeno išlaikymo.

Keldamas žvilgsnį į aukštybes, ten, iš kur ateina mūsų pagalba,

Giedrius Saulytis

6 komentarai apie “Mums – vieneri

 1. Neringa

  Didžiausi sveikinimai ! Nuostabi svetainė ,kuri iš metukų, išaugs į dešimtmečius ir ne tik virtualioje erdvėje.Išaugs ir realiame gyvenime.Ačiū jums Giedriau!Ačiū,kad stengiatės dėl mūsų!Ačiū,kad esate!💐💐💐💐💐

  Atsakyti
 2. Neringa .Ukmerge

  Prisidedu prie sveikinimu:)Te Viespats toliau praturtina jusu darba,bukit palaimintas jus ir jusu namai.

  Atsakyti
 3. Daina

  Gimtadienio sveikinimai BIČIULIAMS :)!
  Viešpats, Savo jėga, veikiančia mumyse, te padaro nepalyginamai daugiau, negu mes prašome ar suprantame!

  Atsakyti

Parašykite komentarą

Įrašykite savo el. pašto adresą, jei norite prisijungti prie bičiulių rato. Konfidencialu - Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas.