Sveikas, Jėzau, mielas mano broli

Dvasiniai Bažnyčios prabudimai pasižymi šlovinimo giesmėmis, atveriančiomis Dvasios galią, keičiančiomis širdį ir vedančiomis į Dievo artumą. Pradedant Dovydo sumanymu nuolatos šlovinti Dievą muzikiniais instrumentais prieš Sandoros skrynią ir baigiant vaizduotę pranokstančio masto garbinimu, kuriame dalyvauja angelai ir visa Dievo tauta danguje, šlovinimas užima ypatingą vietą žmogaus ir Dievo bendrystėje.

Greitu metu ketinu pasidalinti savo mintimis apie Viešpaties artumo muziką. Tačiau šiandien noriu pasiūlyti pasiklausyti šlovinimo giesmių, įrašytų 1995-1997 metais Tikėjimo žodžio bažnyčioje, Vilniuje. Tuo metu turėjome itin talentingą ir apdovanotą šlovintojų grupę bei nepakartojamą jaunų žmonių chorą. Šiandien sunku įsivaizduoti, kad eilinėse pamaldose drauge grotų tokio kalibro muzikantai, kaip Gintautas Abarius, Aleksandras Fedotovas, Artūras Chalikovas, ir be atlygio, o iš tikėjimo ir meilės Jėzui Kristui. O kiek giesmių autorių bei atlikėjų būta! Jų sukurtos giesmės peržengė konfesines sienas ir yra giedamos iki šių dienų tiek katalikų, tiek evangelikų. Ar kas nėra girdėjęs Abariaus giesmės „Šventas Dievo Avinėli“, arba Audronės Juozauskaitės „Pakilk ir šviesk, Dievo Bažnyčia“, kuri tapo Vilniaus šv. Juozapo kunigų seminarijos himnu?

Neseniai klausydamas šių giesmių įrašo, daryto jau daugiau nei prieš dvidešimt metų, suvokiau, kad tai buvo nepaprastai didelė Dievo malonės dovana. Tokia, kurios Lietuvoje galbūt teks laukti visą šimtmetį, o gal ir apskritai daugiau nebebus. Neveidmaininga meilė ir tvirtas tikėjimas, Dvasios džiaugsmas ir Dievo dovanotos laisvės potyris, originalus teologinės minties lakumas ir užvedanti melodija atgaivins kiekvieno, ieškančio Dievo artumo, širdį.

Atėjo džiaugsmas vėl į mano širdį,
Taip, tai Jėzus Kristus tave aplankė.
Tegul kiekvienas šią Naujieną girdi,
Paskubėk greičiau paduoti jam ranką,
Jį pasveikink garsiai: „Aleliuja“,
Ir pasodink už stalo: „Oho, oho“,
Pasilik su juo šįkart drauge
Ir tavo džiaugsmo šventei nebus galo.

Sveikas Jėzau, mielas mano broli,
Tavęs aš laukiau seniai
Ir todėl šią giesmę tavo šlovei
Giedosiu šiandien ilgai.

10 komentarų apie “Sveikas, Jėzau, mielas mano broli

 1. Zaneta

  Paziurejusi praeitame Jusu irase minima dokumentini filma ir pamaciusi save kelias sekundes kadre evangelizacijos metu prisiminiau tuos senus laikus. Dabar tai man jau istorija. Bet labai smagu skaityti mintis apie tu dienu ivykius, o tie prisiminimai tampa nepakartojamais.

  Atsakyti
 2. Eimutė

  Tik nemanykite, kad Dievo prisilietimas, Šventosios Dvasios judėjimas tik buvo. Dabar yra artumo su Tėčiu laikas, kiekviena diena išaušta tam, kad maitintis nuo Dievo vaikų stalo ir gyliau ir gyliau leistis į Mylimojo pažinimą.

  Atsakyti
  1. Giedrius Įrašo autorius(-ė)

   Jo malonė nepranyko, Eimute, Jo gailestingumas dar nepasibaigė, tai atsinaujina kas rytą, ir didelė Jo ištikimybė (:-)

   Atsakyti
 3. Algimantas & Vera Brashkis

  Aciu Giedriau, tai buvo puikus laikas, tiek daug gerų prisiminimų, buvo didele palaima būti bažnyčios “Tikėjimo Zodis ” dalimi ir tarnauti kartu Kristui.

  Atsakyti
 4. ONUTĖ

  Nuoširdus ačiū, mielas pastoriau. Taip tai buvo tikrų
  tikriausias Šv. Dvasios išliejimas tautai, nuostabus Viešpatie aplankymas, kuris atnešė gražių vaisių, kurų “trupinius” ragaujame ir šiandien. Turbūt niekas nepaneigs, kad tų dienų prabudimas, jo gaivus vėjas pažadino daugelį snuduriuojančių bažnyčių, įkvėpė pasitikrinti tikėjimą, mokymą ir Dievo pažinimą. Pagimdė daug naujų bažnyčių, kurių lyderiai buvo užaugini “Tikėjimo žodžio” bažnyčioje. Sėklos krito į dirvą ir šiandien neša vaisių tautai. Ir norisi padėkoti tiems Dievo Dvasios įkvieptiems “Evangelijos šaukliams” ir pasakyti nuoširdų AČIŪ, kad tuomet buvote tokie jautrūs ir paklusnūs Dievui, neišsigandote ir nepalūžote, bet atnešėte save, kaip auką ant degamčio Dievo aukuro. Ačiū jums , visiems Dievo pateptiesiems ir pašauktiesiems ir žinoma jums p. Giedriau, nes jūs buvote to žygio karvedys ir priėmete visas pavojingiausias strėles. Ačiū, už puikų, pripildytą Dievo artumo šlovinimą mylimam mūsų broliui Gintui A., kuris tęsia savo tarnystę Amžinoje Tėvynėje. Ir daugeliui kitų: Arūnui, Gabrieliui,Tadui,
  Osvaldui, Ritai, Valdui, Artūrui ir daug, daug kitų…brolių ir sesių. AČIŪ.

  Atsakyti
 5. Algimantas

  Tai buvo tikras ,atgimusiu , Sventosios Dvasios ir Dievo meiles pripildytu zmoniu judejimas,liudijantis zuvanciam pasauliui apie tikra ir nuosirdzia Jezaus Meile . Neuzmirskime, jog sis pasaulis su ilgesiu laukia kada vel bus apreiksti Dievo vaikai .!!!

  Atsakyti
 6. Anželika

  Gaivūs, gyvi ir širdimi patirti giesmių tekstai ir muzika… Ačiū, Giedriau. Garbinimas sukėlė daug nuostabių Dievo artumo prisiminimų,.. o Dvasios bangos su jauduliu nusirito per širdį…

  Atsakyti

Parašykite komentarą

Įrašykite savo el. pašto adresą, jei norite prisijungti prie bičiulių rato. Konfidencialu - Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas.